آب – آب دادن بحرین ارتباط منچستر تروریستی

آب – آب دادن: بحرین ارتباط منچستر تروریستی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کنوانسیون پالرمو دست گروه‌های تروریستی را از سیستم‌های بانکی قطع می‌کند / خرم

سفیر اسبق کشور عزیزمان ایران در مقر اروپایی شرکت ملل متحد در ژنو تاکید کرد: کشور عزیزمان ایران با عدم پیوستن به کنوانسیون پالرمو خود را از مواهب سیستم بانکی در

کنوانسیون پالرمو دست گروه‌های تروریستی را از سیستم‌های بانکی قطع می‌کند / خرم

خرم: کنوانسیون پالرمو دست گروه های تروریستی را از سیستم های بانکی قطع می کند

عبارات مهم : ایران

سفیر اسبق کشور عزیزمان ایران در مقر اروپایی شرکت ملل متحد در ژنو تاکید کرد: کشور عزیزمان ایران با عدم پیوستن به کنوانسیون پالرمو خود را از مواهب سیستم بانکی در عرصه جهانی محروم کرده است.

سید علی خرم در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به تصویب کنوانسیون پالرمو در مجلس شورای اسلامی گفت: کنوانسیون پالرمو، کنوانسیونی است که به مقابله با جرائم شرکت یافته فراملی و تروریسم و قطع شریان های مالی و اقتصادی آنها ارتباط دارد.

چرایی ایجاد کنوانسیون پالرمو
وی با بیان اشاره به تصویب و چرایی ایجاد کنوانسیون پالرمو اظهار داشت: تا پیش از حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱، این توصیه میان کشورها در جریان و تبادل نظر بود که چگونه می توان مانع شبکه سازی گروه های تروریستی شد و اجازه نداد که آنها از سیستم مالی بین المللی دنیا به نفع خود استفاده کنند.

این تحلیل گر پرسشها سیاست خارجی با بیان اینکه بعد از اتفاقات سال ۲۰۰۱ و حمله به برج های شرکت تجارت جهانی این عزم در میان کشورها بیش از پیش شد، تصریح کرد: در آن وقت زیاد ملاک سیستم بانکی عربستان بود، به خاطر اینکه رهبران القاعده سعودی بودند و طالبان و القاعده به وسیله دولت عربستان و شاهزادگان سعودی مورد حمایت قرار می گرفتند و از سیستم مالی و بانکی عربستان استفاده می کردند.

کنوانسیون پالرمو دست گروه های تروریستی و مافیایی را از سیستم های بانکی قطع می کند
خرم با بیان اینکه کنوانسیون پالرمو درصدد است تا دست گروه های تروریستی و مافیایی را از سیستم های بانکی قطع کند، خاطرنشان کرد: پیوستن به کنواسیون پالرمو بی تردید به سود و نفع کشور عزیزمان ایران است و این گونه کشور عزیزمان ایران می تواند نشان دهد که در قطع شریان های مالی و اقتصادی تروریست ها جدی است و اگر روزی گروه های تروریستی چه منافقین و چه داعش به کشور عزیزمان ایران رخنه کردند، به آسانی بتوانیم برابر آنها بایستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آمریکا مدعی تروریستی بودن حزب الله و گروه های مقاومت فلسطینی هست. آیا پیوستن به این کنوانسیون نمی تواند مانع از همکاری و ارتباط کشور عزیزمان ایران با جبهه مقاومت شود؟ ابراز داشت: بیش از چهار دهه است که در سطح شرکت ملل و حقوق بین الملل راجع به تعریف تروریسم مطرح است ولی هنوز از تروریسم و گروه تروریستی تعریف واحدی ارائه نشده هست. هنوز مشخص نیست فرد یا گروهی که جهت سرزمین خود و علیه اشغال می جنگد، تروریست است یا خیر؟

سخنان مخالفان کنوانسیون پالرمو منطقی نیست
این استاد حقوق بین الملل دانشگاه با بیان کشورهای متفاوت مانند چین و روسیه هم با آمریکا و حتی اروپا در مورد مسئله تروریسم اختلاف نظر دارند، عنوان کرد: این اختلاف نظر در مصادیق گروه های تروریستی نباید مانعی جهت پیوستن ما به کنواسیون پالرمو شود چراکه همه بر یک مسئله یعنی مبارزه با تروریسم توافق داریم.

خرم با بیان اینکه در لایحه پیوستن کشور عزیزمان ایران به کنواسیون پالرمو درخصوص موارد مبهم اعلام تحفظ کرده هست، یادآور شد: کلیت کنوانسیون پالرمو پذیرفته شده است و درخصوص نکات مبهم اعلام تحفظ شده است است و گفته ایم ما تعریف خود را از تروریسم داریم. کسانی که دلسوزی می کنند که به خاطر بعضی پرسشها و عدم توافق درخصوص مصادیق تروریسم از پیوستن به کنوانسیونی که می تواند چتر حمایتی خوبی نپیوندیم، سخنانش منطقی نیست.

ایران با عدم پیوستن به کنوانسیون پالرمو خود را از مواهب سیستم بانکی محروم می کند
وی با تاکید بر اینکه کشور عزیزمان ایران با عدم پیوستن به کنوانسیون پالرمو خود را از مواهب سیستم بانکی در عرصه جهانی محروم کرده هست، بیان کرد: اگر می خواهیم با اقتصاد بین المللی همکاری داشته باشیم، اگر می خواهیم سرمایه گذاری خارجی در کشور انجام شود، اگر می خواهیم پرسشها بانکی از نظر نقل و انتقال پول حل شود، باید به این کنوانسیون بپیوندیم.

کنوانسیون پالرمو دست گروه‌های تروریستی را از سیستم‌های بانکی قطع می‌کند / خرم

واژه های کلیدی: ایران | سیستم | پالرمو | تروریسم | تروریستی | حمله تروریستی | گروه تروریستی | مبارزه با تروریسم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs