آب – آب دادن بحرین ارتباط منچستر تروریستی

آب – آب دادن: بحرین ارتباط منچستر تروریستی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل پای اوکراین و روسیه به برنامه موشکی کره شمالی باز شد

«لوفیگارو» به نقل از اندیشکده‌ای انگلیسی اعلام کرد پیونگ یانگ به مدد یک شرکت اوکراینی یا روسی توانسته است برنامه موشکی خود را توسعه دهد.

پای اوکراین و روسیه به برنامه موشکی کره شمالی باز شد

پای اوکراین و روسیه به برنامه موشکی کره شمالی باز شد

عبارات مهم : روسیه

«لوفیگارو» به نقل از اندیشکده ای انگلیسی اعلام کرد پیونگ یانگ به مدد یک شرکت اوکراینی یا روسی توانسته است برنامه موشکی خود را توسعه دهد.

واحدمرکزی خبر نوشت:روزنامه فرانسوی لوفیگارو در پایگاه اینترنتی خود در مقاله ای با عنوان «آیا کشوری خارجی به برنامه موشکی کره شمالی کمک می کند؟» نوشت: آیا کره شمالی این پیشرفتهای شگرف در زمینه موشکی را با کمک شرکتی خارجی به دست آورده است؟ موسسه بین المللی تحقیقات راهبردی(IISS)که یک اندیشکده انگلیسی است روز دوشنبه منشتر شدن تحقیقی در باره برنامه موشکی کره شمالی این پرسش را مطرح کرد. این تحقیق نشان می دهد موتور موشکهای پیونگ یانگ ساخت یک شرکت اوکراینی یا روسی است و به احتمال زیاد از بازار سیاه خریداری شده است هست. طبق تحقیقات «مایکل المن»Michael Elleman که موسسه تحقیقات راهبردی(IISS) انتشار داده هست، موتور موشکهایی که کره شمالی به تازگی آزمایش کرده است ، بر پایه موتور «آر.دی-250(RD-250)ساخته شده است است.

پای اوکراین و روسیه به برنامه موشکی کره شمالی باز شد

این موتورها در گذشته در کارخانه ای در شوروی سابق، واقع در اوکراین امروزی، ساخته می شد. کره شمالی توانسته است ظرف دو سال، از روی موشکهای «هاوسونگ-12» Hwasong-12)) و «هاوسونگ-14» ، یک نوع تازه موشک بالستیک میانبرد قاره پیما(ICBM) را بسازد و در هفته های اخیر آن را دو بار با موفقیت آزمایش کند. این موفقیت، نگرانیهایی در مورد توان رژیم کیم جونگ-اون جهت نشانه قرار دادن خاک آمریکا با سلاحی هسته ای ایجاد کرده هست. مایکل المن در این تحقیق خود توضیح داده است:« هیچ کشور دیگری نمی تواند در این مدت کوتاه یک موشک بالستیک قاره پیمای میانبرد بسازد.اما به گفته وی، در مورد کره شمالی یک پاسخ راحت وجود دارد:« کره شمالی به موتوری با سوخت مایع و عملکرد اوج که از خارج آمده دسترسی داشته است». این متخصص موشکی، در تحقیق خود با ذکر جزئیاتی مفصل و طولانی چنین نتیجه می گیرد: موتوری که پیونگ یانگ در این موشکها استفاده کرده است فقط می تواند در کارخانه های شرکت روسی «انرژوماش» Energomash یا شرکت اوکراینی «کی.بی یوژنی»KB Ioujnoïe عوض کردن داده شده است باشد.

به گفته وی روشن است که مهندسان کره شمالی دانش عوض کردن موتور«آر.دی-250» را جهت استفاده در موشکهایشان ندارند. این موتور در وقت شوروی سابق به وسیله «کی.بی یوژنی» طراحی و به وسیله کارخانه «یوژماک» Ioujmach در شهر «دنیپرو» Dnipro که امروز یکی از شهرهای اوکراین هست، ساخته شد. نیویورک تایمز روز دوشنبه منشتر شدن این تحقیق خاطر نشان کرد سرویسهای اطلاعاتی و کارشناسان در باره این کارخانه اوکراینی که از وقت سقوط دولت طرفدار روسیه در سال 2014، دچار پرسشها مالی شده است هست، تحقیقاتی را صورت داده اند.

«لوفیگارو» به نقل از اندیشکده‌ای انگلیسی اعلام کرد پیونگ یانگ به مدد یک شرکت اوکراینی یا روسی توانسته است برنامه موشکی خود را توسعه دهد.

اوکراین و شرکت یوژماک روز دوشنبه این اخبار را به شدت تکذیب کردند.این شرکت در تصویر العمل به خبر مزبور اعلام کرد هرگز با برنامه موشکی کره شمالی چه با ماهیت فضایی و چه با ماهیت دفاعی، هیچگونه ارتباطی نداشته هست. اولکساندر تورچینفOlexandre Tourtchinov دبیر شورای ملی امنیت و دفاع اوکراین که مستقیم زیر نظر مدیر جمهور این کشور اداره می شود هم با محکوم کردن تلاش سرویسهای خاص روسیه جهت سرپوش گذاشتن به همکاری خود در برنامه هسته ای و بالستیک کره شمالی گفت:«اوکراین موتور و فن آوری دیگری که مربوط به موشک بالستیک باشد در اختیار کره شمالی قرار نداده است».

گزارش موسسه بین المللی تحقیقات راهبردی نشان می دهد احتمال دارد این موتورها به وسیله گروهی کوچک از کارکنان ناراضی یا نگهبانانی که دستمزد کمی می گیرند، از انبارهای روسیه یا اوکراین به دزدی رفته و بدون اطلاع مقامات اوکراین و مسئولان شرکت، به قاچاقچیان سلاح ، شبکه های جنایتکار و یا قاچاقچیان مرزی که در این جمهوری سابق شوروی فعالیت می کنند، فروخته شده است باشند.

تنش بین آمریکا وکره شمالی در هفته های اخیر ،به گفته رکس تیلرسون و جیم ماتیس وزیران امور خارجه و دفاع آمریکا در پی اقدام پیونگ یانگ جهت آزمایش موشکهای بالستیک، به بالاترین میزان از وقت جنگ کره رسیده و جدال لفظی بین آنها شدت گرفته هست. مایک پومپئو، مدیر سیا روز یکشنبه گفت هر بار کره شمالی آزمایش موشکی یا آزمایشی هسته ای می کند تجربیات بیشتری به دست می آورد و می توان گفت با روندی هشدار دهنده پیشرفت می کند.

پای اوکراین و روسیه به برنامه موشکی کره شمالی باز شد

واژه های کلیدی: روسیه | موتور | آزمایش | برنامه | بالستیک | تحقیقات | اوکراین | کارخانه | کره شمالی | کره شمالی | موشک بالستیک

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs